Kategoriler
SİYASET

Anti darbe hekatonu* düzenlenecek

Hekatonun lansamanı dün Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Tanıtıma, Uluslararası Siber Polislik Teşkilatı (CyberPOL) Başkanı Ricardo Baretzky de katıldı. 15 Temmuz’un dışarıdan bilgiler, veriler ve güvenlik etkisi kullanılarak gerçekleştirildiğine dikkat çeken Baretzky, “15 Temmuz başkaldırı gecesinde teknolojinin bir ülkeyi nasıl felaketten kurtarabileceğini gördük… Ulusal ve uluslararası askeri darbe girişimlerini engelleme programları günümüzde büyük ihtiyaç. Bu göz ardı edilirse bedeli ağır olacaktır. Teknoloji ve bilginin bir araya gelmesiyle olası askeri darbeler engellenebilir. Bunun anahtarı da hekatonlardır” dedi. Lansmanda konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Medya İlişkileri Koordinatörü Mücahid Eker, 15 Temmuz Anti Darbe Hekatonunun dünyada ilk kez Türkiye’de yapılacağını belirterek, “Hekaton ile, dünyada askeri darbelerin etkileri ve nasıl önleneceği konusunda çözüm sunmaya çalışacağız. Hekatonun sloganı “Birlikten kuvvet doğar” olarak şekillendirildi” dedi.

*Ortak fikre sahip insanların, belirli bir sürede takım çalışmasıyla fikirlerini kodlaması.

Kategoriler
SİYASET

Meclis’te özel oturum yapıldı

TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Özel oturumuna, AK Parti ile CHP arasındaki tartışma damga vurdu.

15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan Genel Kurul’daki özel oturuma, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra CHP, HDP, MHP liderleri de katıldı. Özel oturumu yöneten TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “15 Temmuz, Türkiye’ye ve milletimize yönelik en büyük suikastleri ihtiva eden menhus (uğursuz) darbe geleneğinin son ve en kanlı halkasıdır. Darbecilere ve darbeciliğe yönelik mücadelede en ufak tavizin büyük bedellere yol açacağını zihinlerimizden çıkarmamalıyız” dedi. Ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Çanakkale ruhu, Kuvayımilliye şuuru, 15 Temmuz’da yeniden dirilmiştir” derken, FETÖ’yle mücadelenin büyük bir titizlik ve hukuk içinde sürdüğünü söyledi.

CHP adına söz alan Grup Başkanvekili Engin Özkoç’ün kürsüye gelmesiyle Genel Kurul’da tansiyon bir anda yükseldi. Özkoç, gerilim yaratan konuşmasında şunları söyledi: “15 Temmuz darbe girişiminin öncesi ve sonrası vardır. Öncesinde; dersaneler, yurtlar, Türkçe Olimpiyatları, milli eğitimde, orduda, yargıda, iş dünyasında örgütlenmeler ve siyaseti araç olarak kullanmak… Bu dönemde kim FETÖ’ye daha çok yardımcı olmuştur? Bunun cevabını sayın Cumhurbaşkanı vermektedir. Cumhurbaşkanı, ‘17 üniversite istediler verdik, okul için yer istediler verdik, Türkçe Olimpiyatları dediler tamam dedik, yurt dışında destek istediler verdik, ne istedinizse verdik’ demiştir. 15 Temmuz’da Meclis demokrasimize sahip çıktı. Halk sokaklara çıktı, tankların önüne geçti. Sonra 20 Temmuz sivil darbesi geldi…  Çözüm güçlü parlamentodadır. Tüm siyasi partiler el birliği ile güçlü parlamenter sistemi yeniden tesis etmeliyiz. Eğer kurucu bir lider arıyorsak onun adı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Eğer bir rejim arıyorsak onun adı laik ve demokratik parlamenter sistemidir.”

AK Parti’den protesto

Özkoç’un sözlerine AK Parti grubu sert tepki gösterdi. Şentop’un uyarıları da tepkileri dindirmezken, protestolar Özkoç konuşmasını bitirene kadar sürdü. Özkoç’un açıklamalarına yanıt, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, “Bu alçak terör örgütünün hedefinde bir numaralı isim, hasım Sayın Cumhurbaşkanıydı. Sayın Özkoç, sizin konuşmanız Marmaris’e paralel düşüyor, başka hiçbir yere değil. Böyle bir günde gönül isterdi ki Meclis 15 Temmuz’un hatırasına sahip çıksın” dedi.

Herkesi dinledi

– Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı TBMM’ye gelişinde en yaşlı başkanvekili sıfatıyla MHP’li Celal Adan resmi törenle karşıladı. Genel Kurul’a girişinde AK Parti, MHP ve İYİ Partilivekiller Erdoğan’ı ayakta karşıladı. CHP ve HDP’liler ise ayağa kalkmadı.

– Erdoğan, Genel Kurul’da konuşan tüm partileri dinledi. Erdoğan, 23 Nisan Oturumu’nda İstiklal Marşı’nı okumayan HDP’li vekillere tepki olarak Genel Kurul’daki program sonlanmadan terk etmişti.

– Erdoğan, özel oturumu izledikten sonra Şeref Holü’nde vatandaşları selamladı, 15 Temmuz’da şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in eşi Hatice Halisdemir ve çocukları ile bir süre sohbet etti.

Demokratik anayasa çağrısı

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, anlamsız çekişme ve kutuplaşmaların bitmesi gerektiğini belirterek “Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bu hainlere karşı birlik olmak zorundayız. 15 Temmuz kalkışmasına ‘tiyatro, kontrollü darbe’ diyenlerin bizatihi kendileri kontrollü siyasetçilerdir. Bunlar utanmaz bir şekilde hala FETÖ’cü hainleri sinsice arkalamaktadır” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu alçak organizasyonunun benzerlerinin tekrar etmemesi için adaletin tesis edilmesi gerektiğini söyledi. Ağıralioğlu “Devlet bir organizasyon olarak en büyük cemaattir. Eğer devlet, devlet olmazsa her cemaat devlet olmaya kalkabilir. Sadece FETÖ’cülerle değil, FETÖ’cülükle de mücadele edilmelidir” dedi.

ÖNDER YILMAZ, ŞEBNEM HOŞGÖR, BAHAR ATAKAN, NAMIK DURUKAN, ŞEVKET YAMAN – Ankara

Kategoriler
SİYASET

Şentop: Şehitleri asla unutmayacağız

Şentop ve beraberindeki katılımcılar ilk olarak Meclis’te bombalanan alana karanfil bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kuran-ı Kerim okundu. Şentop, milletin kararlılığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğiyle, darbe girişiminin mağlup edildiğini belirtti.

Hain ve kanlı tertibin mağlup edilmesi için canlarını feda eden şehitlere rahmet, o gece yaralanan gazilere sıhhat ve hayırlı ömür dileyen Şentop, milletin, o geceki fedakarlıkları ve vatanperverlikleri asla unutmayacağını ifade etti.

Bundan 3 yıl önce Türkiye ve milli iradenin merkezi olan TBMM’nin,  milletin ve devletin silahlarını gasbeden bir terör örgütünün darbe girişimine  maruz kaldığını dile getiren Şentop, “15 Temmuz gecesi yüce ve gazi Meclis’in uğradığı saldırı, o saldırı karşısında milletvekillerimizin ve çalışanlarımızın gösterdiği direniş, milletimizin o gece bütün yurt sathında sergilediği kahramanlığın adeta bir hülasası gibidir. Aslında o gece bu yüce çatı altında darbeye karşı takınılan tavır, TBMM’nin milletle ne kadar uyum içinde olduğunun ve milli iradeyi ne kadar hakkaniyetle temsil ettiğinin apaçık delili olmuştur” dedi.

Şentop, şöyle devam etti: “Bugün burada bir araya gelerek, düşmanların ve iş  birlikçilerin hedefi olmuş bu yüce ve gazi Meclis’in muhkem bir hürriyet ve  istiklal kalesi olarak dimdik ayakta olduğunu dünyaya bir defa daha ilan etmiş  oluyoruz. İlan ettiğimiz bir diğer husus da milletimizin ve onun iradesine dayanan TBMM’nin, 100 yıl önce İstiklal Mücadelesi’nde ve 3 yıl önce darbeye karşı çıkarken yaptığı gibi vatanına yönelecek her tehdide karşı müteyakkız ve dirençli olduğudur.”

Şentop, sözlerini, “Vatan bölünmez. Millet yenilmez. Türkiye mağlup edilmez” diyerek tamamladı.

Kategoriler
SİYASET

‘S-400’ü alamaz dediler aldık’

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun davet ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bakanlar da katıldı. Törende darbecilerin 15 Temmuz gecesi başından vurduğu eski TEM Daire Başkanı gazi Turgut Aslan da bir konuşma yaptı. Aslan protokolde Erdoğan ile birlikte oturdu. Sözlerine törene katılan siyasi parti liderlerini selamlayarak başlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

2020’DE NOKTAYI KOYUYORUZ: Biz çalışmalarımızı bu hassasiyetle yürütüyoruz. Ülkemizi güvenlik ve savunma sanayinde daha ileri taşıyacak adımlar atıyoruz. S400’lerimizi almaya başladık. ‘Alamazlar’ dediler, ‘Bir yerlere yerleştiremez’ dediler. ‘Almanız doğru olmaz’ dediler. Bugün itibariyle sekizinci uçak da geldi. İnşallah, Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz. Bununla birlikte hava savunma sistemlerimizle dünyada sayılı ülkelerden biri haline geliyoruz. Şimdi ortak üretimini Rusya ile beraber yapacağız. Daha ileri gideceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile milli irade önündeki engelleri kaldırarak demokrasi liginde Türkiye’yi zirveye taşıma gayreti veriyoruz.

EKOSİSTEMİ YOK ETMEK: Kamu kurumlarını FETÖ’den ve diğer terör örgütü sempatizanlarından arındırmak kadar devletin içinde bir daha böyle yapıların oluşmasının önüne geçmek de önemlidir. Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ve besleyen ekosistemi yok etmektir. Bunun yolu ehliyet ve liyakata dayalı sistemi inşa etmekten geçiyor. Bu ihanet çetesiyle mücadele ederken FETÖ’yü besleyen ve büyüten hataların tamamen ortadan kaldırılması da şarttır.

‘Kurumları yeniden yapılandırıyoruz’

HATALARIMIZ OLABİLİR: Liyakat, ehliyet, adalet ilkelerine göre millete sadakat çerçevesinde devletin kurumlarını yeniden yapılandırıyoruz. 15 Temmuz içinde FETÖ ile mücadelede önemli adımlar attık. Polis akademisi gibi militan yuvası olan kurumları yeniden yapılandırdık. Silahları millete karşı kullanan şahısları titiz çalışma ile tespit ettik, emniyet ile ilişiğini kestik. 30 bin 714 FETÖ’cü ihraç edilirken 1801 kişi de görevden uzaklaştırıldı. Personel sayısı itibariyle şu anda 15 Temmuz öncesinden daha güçlü konuma gelinmiştir. 

LİDERLER BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile tokalaştı. 

Kategoriler
GÜNDEM SİYASET

Sağlık Bakanı Koca: Sağlık kadromuz askerlerimizin yanı başında görev yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter’dan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sınırdaki terör tehdidini sona erdirmek, vatanından sökülmüş milyonlarca insana güvenli bir hayat sağlamak, ailelerinden ve yuvalarından koparılmış yavrulara güvenli bir yuva oluşturmak, içinde bulunduğumuz coğrafyaya barış ve esenlik getirmek için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’na katılan tüm askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.Operasyon boyunca hekimlerimizle, sağlık personelimizle, UMKE ve 122 acil ekiplerimizle, kara ve hava ambulanslarımızla, bölge hastanelerimiz ve mobil hastanelerimizle, mevcut tüm imkan ve kabiliyetimizle şanlı ordumuzun yanındayız. Sağlık kadromuz cephe gerisinde, sınır hattında ve sınır ötesinde askerlerimizin yanı başında görev yapacak. Dualarımız Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman neferleriyle” dedi.

Kategoriler
SİYASET

Yeni dönem yol haritası belirlenecek

AK Parti, yeni dönem yol haritasının da belirleneceği kamp için Ankara Kızılcahamam’da toplanıyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak 29. İstişare Kampı’nın sloganı “Birlik, Dirlik ve Kardeşlik İçin Yeniden Yollara Düşme Vakti” olarak belirlendi.

YENİ DÖNEM YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Kampta slogana yansıyan yeni dönem yol haritası 8 başlık altında ele alınacak.

Kampta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanı sıra 4 bakan, 2 genel başkan yardımcısı ve Grup Başkanı Naci Bostancı kritik konularda partililere sunum yapıp sorularını yanıtlayacak. Kampta gündemi Meclis’e getirilecek yasalar başta olmak üzere, güvenlik, dış politika ve ekonomideki gelişmeler oluşturacak.

15 Temmuz Gaziler Salonu’nda yapılacak kampın gündemi şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından ilk sunumlar grup başkanı ve genel başkan yardımcıları tarafından gerçekleştirilecek. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongre sürecinin takvimini açıklayacak. Meclis’in yeni dönemde çalışma takvimine ilişkin bilgilendirmeyi ise Grup Başkanı Naci Bostancı yapacak.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir yılını ve üzerine yaptığı çalışmalar hakkında sunumu da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gerçekleştirecek. Oktay, sunumun ardından kampa katılanların sistem üzerindeki sorularına da cevap verecek. Aynı gün akşam saatlerinde ise bakanlar kampa gündemleri ile ilgili sunumlar gerçekleştirecek.

Sunumlarından ardından kamp Erdoğan’ın moderatörlüğünü yapacağı bölümde milletvekillerinin kabine üyelerine soru-cevabı ile sürecek. Kamp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kapanış konuşmasıyla sona erecek.

Kategoriler
SİYASET

Bahçeli: ”Kılıçdaroğlu hesap verecek”

Geçtiğimiz hafta yaşadığı sağlık problemi sebebiyle bir süredir evinde dinlenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün sessizliğini bozdu. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada “CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” dedi.

Bahçeli “Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanının da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi, CHP Genel Başkanı’nın suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması maksadıyla şu değerli isimlerden teşekkül eden bir komisyon görevlendirilmiştir” dedi. Bahçeli, özetle şunları söyledi:

CHP KONTROLDEN ÇIKTI

Bu süreçte CHP tamamıyla kontrolden çıkmış, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır.CHP-HDP-İP-SP arasında kurulan anayasa hazırlık masaları, kirli bağlantılar, Türkiye muhaliflerini umutlandıran sinsi ve gizli pazarlıklar birer birer gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Bilhassa CHP ile HDP’nin aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesi büyük bir sorun olarak karşımızdadır. CHP Genel Başkanı ikbal hesaplarını ikmal ederek kaos ve krize siyasi istikbalini bağlamıştır. CHP vatana ve millete alenen karşı tavırdadır. CHP Genel Başkanı’nın ve sözcülerinin siyasi eylem ve sözleri suç teşkil etmektedir. MHP hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vadeden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır.

Kategoriler
SİYASET

İbrahim Ethem Taş’dan yeni parti oluşumuna ilişkin açıklama

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Boğaçay Projesi ile alakalı Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e seslendi. Taş,” Muhittin Böcek, projenin devamını da yapacağını söyledi. Biz ne demiştik? Yarım kalan projelerimizi tamamla, senin proje yapmana gerek kalmayacak. Projelerimizin bakımları ve devamlılığını getirsin başka bir şey yapmasın. Bu projeler Muhittin Böcek başkana yeter de artar bile” dedi.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya gündemi ve partisinin 2020 yılında yapılması planlanan 7. Olağan Kongresine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Parti binasında açıklamada bulunan Taş, yerel seçimlerden 6 ay geçmesinin ardından Antalya Büyükşehir Belediye’sinin hizmetleri ve yapacağı işleri yakından takip ettiklerini belirtti. Taş, amaçlarının hesap sormak olmadığına dikkat çekerek, “Ama Antalya’daki hemşerilerimiz adına, yapılan ve yapılacak olan hizmetleri, bizler milletimiz adına takip ettiğimizi duyurmak isteriz” dedi.

“160 milyon TL tramvay için kasada bekliyor”

Geçtiğimiz dönem partisinin belediye başkanı Menderes Türel’in tramvay çalışmalarıyla alakalı Dünya Bankası ICF’ten yaklaşık 900 milyon TL’lik bir kredi aldığını hatırlatan Taş, bu krediden 160 milyon TL’nin Büyükşehir Belediyesi’nin kasasında olduğunu ve tramvay çalışması için kullanılması gerektiğini söyledi. Geçmiş yerel seçimleri kendilerinin kazanması halinde projedeki tramvay hattının, Otogar üzerinden Meltem’e, Meltem’den de Konyaaltı üzerinden Işıklar’a bağlanacak olduğunu ifade eden Taş, “Gördüğümüz kadarıyla tramvay sadece Meltem’e kadar gelip orada duracak. Biz Antalyalıların daha rahat ulaşım ve seyahat açısından bu tramvayın Meltem’den Işıklar’a bağlanmasının takipçi olacağımızı buradan kamuoyuna duyuruyoruz” diye konuştu.

“200 otobüs esnafının arabalarının icraya bağlanmak üzere”

Antalya kent merkezinde ulaşıma yapılan yüzde 35’lik zammı değerlendiren Taş, “Bizim dönemimizde yaklaşık 4 yıl ulaşıma herhangi bir zam yapmadık. Yalnız şuanda görüyorum ki, ulaşıma yapılan yüzde 35 zamdan hem vatandaşımız memnun değil hem de ulaşım esnafının memnun değil. Paralarını alamadıkları için şuanda 200 otobüs esnafının arabalarının icra takibiyle bağlanmak üzere olduğunu üzülerek izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Su zammı eleştirisi

Antalya’nın Menderes Türel zamanından Türkiye’nin en ucuz suyunu kullandığına dikkati çeken Taş, yeni dönemde yapılan yüzde 54’lük su zammını eleştirdi. Taş, “Menderes Türe l 2014 yılında AK Parti ile kazandığı zaman su faturalarının yarı yarıya düştüğünü gördük. Maalesef en pahalı suyunu Antalya olarak biz kullanıyoruz. Biz bu durumu kabul etmiyoruz. Çünkü; Antalya su kaynakları bakımından dünyanın en zengin illerinden bir tanesi. Sayın Muhittin Böcek, suya zam yapmak yerine ASAT’ın alacağı olan 359 milyon TL’yi tahsil etmeye çalışsa zam yapmayabilirdi” dedi.

Muhittin Böcek’e seslendi

Kamuoyu gündemini uzunca meşgul eden Boğaçay Projesinde eski Belediye Başkanı Menderes Türel’in yerden yere vurulduğunu belirten İbrahim Ethem Taş, “İki gün önce Boğaçay’ın da yaptığımız incelemede otların temizlendiğini gördük. Bu talimatı veren MuhittinBöcek’e teşekkür ederiz. Boğaçayı ve birçok projeleri ehil ellere yaptırıyoruz. Yani demek ki Boğaçay’ın da sorun yokmuş. Biz bu projenin gerçekleşmesi için teknik ekiplerle çalıştık. Projemizin doğru olduğunu tertemiz hale getirilmesi için çalışma yürütenlere teşekkür ederiz. Proje Antalya’mıza yakışan projedir. Muhittin Böcek Projenin devamını da yapacağını söyledi. Biz ne demiştik? Yarım kalan projelerimizi tamamla, senin proje yapmana gerek kalmayacak. Projelerimizin bakımları ve devamlılığını getirsin başka bir şey yapmasın. Bu projeler Muhittin Böcek başkana yeter de artar bile” diye konuştu

Taş, geçtiğimiz günlerde Kepez Belediyesi’nce bir caddeye şehit isminin verilmesine yönelik CHP’li meclis üyesinin kabul etmemesine de kınadı.

Yatırımlar devam edecek

Antalya’da yatırımların devam ettiğini dile getiren Taş, Elmalı-Korkuteli yolunun 26 kilometrelik kısmının açıldığını söyledi. Korkuteli’nden Öküzgözü’ne kadar duble yol olarak açılan projenin geri kalan kısmının 2021 yılın ortalarında tamamlanacağı bilgisi verildi. Kemer-Kumluca arası duble yolun yapım çalışmalarının devam ettiğini aktaran Taş, yolun yaklaşık yüzde 40’lık kısmının bittiğini geri kalan kısmının 2021 yılı sonunda biteceğini ifade etti. Akseki-Manavgat yol yapımın devam ettiğini belirten Taş, “Karayollarımız hızlı bir şekilde çalışıyor. Korkuteli-Bucak yolunun yüzde 10 kısmı tamamlandı ve ödenek geldiğinde Kasım ayında hızla devam edecek. Antalya’nın trafiğini rahatlatacak 3 kavşak projesi olan Duraliler, Sanayi ve Korkuteli kavşaklarıyla ilgili ödeneğin gelmesinin ardından ihaleye çıkılacağını ifade eden Taş, “Hızlı bir şekilde vatandaşın kullanımına sunacağız” dedi.

Aksu, Döşemealtı ve Konyaaltı’na hastane yapılmasıyla ilgi projelerin tamamlanıp ihalelerin yapılacağını aktaran Taş, hız bir şekilde bu hastanelerin hayata geçirileceğini dile getirdi. Ayrıca Kaş, Aksu, Kemer ve Korkuteli ilçelerine hükümet konağının yapılması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşeceklerini söyleyen Taş, 2020-2021 yatırım programına bu projeleri aldırmak istediklerini ifade etti.

Kongre takvimi

Kongre takvimiyle ilgili konuşmalarını sürdüren İbrahim Ethem Taş, delege seçimlerinin 7 Ekim 2019 tarihinde başladığını, ilçe kongrelerinin ise 1 Ocak 2020 tarihinde başlayıp 20 Nisan 2020 tarihinde bitirmeyi planladıklarını açıkladı. İl kongresine ilişkin 2020 Ağustos ya da Eylül ayında Genel Merkez’in belirlediği tarihi bekleyeceklerini aktaran Taş, “Partimizi yenileyerek, dinamik yönetimlerle kaliteli kadrolarla 2023 hedeflerine gitmek istiyoruz. Bunun için kongreler bizim için yenilenme ve tazelenme vesilesidir” dedi.

“Cumhurbaşkanımız bırak dediği anda gözümü kırpmadan bırakırım”

Taş, aday olup olmayacağına yönelik soruyaysa; “Görev süremin sonuna kadar başkanlığı en iyi şekilde yapacağım. Biz de kesinlikle koltuk sevdası olmaz, hizmet aşkı olur, dava aşkı olur. Bu aşkla çalışmaya devam ederiz. Başkanlık seçiminde 42,8’le güçlü bir destek verdik, ardından ittifakla gidilen yerel seçimde bizim dönemimize denk geldi ve birçok zorluğa rağmen Antalya’da 46,3 gibi tarihi bir oyla bugüne kadar aldığımız en yüksek oyu aldık. Biz görev adamıyız. Biz de koltuk sevdası olmaz, bu görev yapılır, ateşten gömlektir. Bu sorumluluğun bilincindeyim. Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanında olacağım. Cumhurbaşkanımız bırak dediği anda gözümü kırpmadan bırakırım” şeklinde cevap verdi.

Cumhur ittifakının gündeminde erken seçim olmadığını kaydeden Taş, gelecek ilk seçimde ise Antalya’da yüzde 50’yi aşma hedefinde olduklarını söyledi. – ANTALYA

Kategoriler
SİYASET

Ali Babacan’ın partisine gidecek mi?

Eski AK Parti milletvekili Hüseyin Çelik, Ali Babacan’ın kuracağı partide yer almayacağını açıkladı.

Bir süredir çalışmalarını sürdüren Babacan’ın partisinde bazı eski AK Partililerle birlikte adı anılan isimlerden olan Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada ”Sayın Ali Babacan’ın kurma çalışmalarını yürüttüğü partide, ilkesel bazı meselelerden dolayı, kesin olarak yer almayacağımı, merak eden dostlarıma ve kamuoyuna saygıyla arz ederim” dedi.

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan Çelik, parti yönetiminde çeşitli görevler almış, 58. Hükümette Kültür Bakanı, 59. ve 60. hükümetlerde ise Milli Eğitim Bakanı olarak yer almıştı.

Kategoriler
SİYASET

PKK yandaşı Zuhal Demir Belçika’da bakan oldu

Belçika’da siyasete atılarak PKK yandaşlığı yapan Zuhal Demir, Belçika’da Çevre, Güvenlik, Enerji ve Turizm Bakanı oldu.

Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Demir, “Az önce yemin töreninde yeni Çevre, Güvenlik, Enerji ve Turizm Bakanlığı adına bakanlığım için yemin etmiş bulunuyorum” dedi.

“TÜRKÇE DERSLERİ YASAKLANSIN”

PKK yandaşlığıyla öne çıkan Zuhal Demir, ülkede Türkçe derslerinin yasaklanması için öneri vermişti.

“BANA TÜRK DENMESİNDEN UTANIYORUM”

Geçtiğimiz yıl, “Bana Türk denmesinden utanıyorum.” diyerek Türk vatandaşlığından çıkan Zuhal Demir, terör örgütü PKK’ya yakınlığıyla biliniyor.

39 yaşındaki Zuhal Demir, hukuk fakültesi mezunu ve ülkedeki Milliyetçi Flaman Partisi’nin üyesi.