Kategoriler
KÜLTÜR SANAT

Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı

1964 yılından bugüne Türkiye sineması ve film sektörünün en önemli noktalarından biri olan Antalya Altın Portakal Film Festivali, 56. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

1964 yılından bugüne Türkiye sineması ve film sektörünün en önemli noktalarından biri olan Antalya Altın Portakal Film Festivali, 56. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Festival, 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında.

BHA

Kategoriler
VIDEO GALERİ

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Kategoriler
YEREL HABERLER

Biz garibanın parasını kesmedik!

Türel, “Konyaaltı’nda kamu zarara uğratıldı” diyen Böcek’e Konyaaltı Kent Meydanı’nın yıllık gelir belgesiyle karşılık verdi.

Türel, sosyal medya hesabında ‘Yalan Rüzgarı 2’ başlığıyla yaptığı açıklamada Böcek’e, “Siz Konyaaltı Kent Meydanı’ndan yıllık sadece 82 bin TL gelir elde ederken, bizim sahil projemizden sağlanan gelir yıllık 11 milyon TL. Varsa bir hukuksuzluk gereğini yapın” dedi.

‘İhale canlı yayında yapıldı’


Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in görevdeki ilk 100 günü değerlendirdiği toplantıdaki eleştirilerine, sosyal medya hesaplarından bugünde yanıt verdi. ‘Yalan rüzgarı 2’ başlığıyla açıklama yapan Menderes Türel, Böcek’in Konyaaltı Sahil Projesi’ne ilişkin eleştirilerine, Konyaaltı Kent Meydanı’ndan elde edilen gelirin belgesiyle karşılık verdi. Türel, “Konyaaltı yalanlarına devam ediyorsunuz. Ucuza ihale edildiğini söylüyorsunuz. Bir kere daha söylüyorum. İhale canlı yayında kameralar önünde şeffaf bir şekilde tüm kesimlere duyurularak yapıldı. Ucuza gittiğini söylüyorsunuz. Ama sizin ihale ettiğiniz denize sıfır Konyaaltı Kent Meydanı’ndan elde edilen gelire hiç değinmiyorsunuz” dedi.

Kent Meydanı geliri 82 bin TL


Konyaaltı Belediyesi’nin verdiği resmi yazıda 2018 yılında elde edilen toplam gelirin KDV dahil 82 bin lira civarında olduğunu vurgulayan ve söz konusu belgeyi sosyal medya hesabında yayınlayan Türel şunları söyledi: “Evet yazıyla yazıyorum, sadece seksenikibin lira. Bizim Konyaaltı’nda yaptığımız 1 milyon 100 bin metrekarelik proje alanındaki ticari işletmelere ait alan toplam 8 bin metrekare. Peki Konyaaltı’nda sizin ihale ettiğiniz projede toplam ne kadarlık ticari alan var açıklayın. Açıklayın ki, ticari alanlardan elde edilen gelirin Büyükşehir’in yaptığı ihalede sizin Konyaaltı’nda yaptığınız ihaleye göre misli misli fazla olduğu ortaya çıksın. Büyükşehir 8 bin metrekarelik ticari alandan KDV dahil bir yılda 11 milyon lira civarında gelir sağlıyor. Siz 2-3 bin metrekarelik ticari alandan sadece 82 bin lira gelir elde ediyorsunuz sonra da konuşuyorsunuz.”

‘Davul da sizde tokmak da’ 


 “Ayrıca tamamen halkın kullanımına açık 1 milyon metrekare üzerindeki bir yeşil alana, yaşam alanına yapılan altyapı, bisiklet yolları, ağaçlandırma, peyzaj, çocuk oyun parkları, kaykay pistleri, basketbol, tenis sahaları gibi dünyanın en güzel sahil projesine yapılan yatırım bedelini fazlaymış gibi dilinize dolayıp bunları halka çok gördüğünüzü açığa çıkartmayın. Varsa bir hukuksuzluk gereğini yapın hesabını verelim. Her zaman söylüyoruz. Abdestimizden şüphemiz yok. Allah’tan başka kimseden korkumuz hiç yok. Konuşmayın gereğini yapın. Davul da tokmak da sizde. Gereğini yapın ki yanlış yapan kim varsa yanına kar kalmasın. Zira ömrümüz boyunca yanlışın yanında durmadık. Haklıyı doğruyu savunduk. Antalya’yı rant çetelerine teslim etmedik. Yetim hakkını koruyacağız deyip sizin yaptığınız gibi evinde belediyenin ayda 100-150 lira yardımına ihtiyacı olan garibanın yardımını kesmedik.”

‘Söze geldi mi halkçısınız’


“Konyaaltı sahilindeki halkın kullanımına açık alanlarda yapılan temizlik, park bahçe bakımı, yeşil alanların korunmasına yönelik maliyetler size ağır geliyorsa bu oraları gece gündüz kullanan vatandaşlarımıza yaptığınız en büyük terbiyesizliktir. Bizim yaptıklarımızı koruyun yeter diyorduk. Ama görüyoruz ki halk için yaptıklarımızı korumak size ağır geliyor. Ancak kapitalist düzenin temsilcileri halka açık yaşam alanlarına ticari gözle bakar. 8 bin metrekareden elde edilen ticari gelirle 1 milyon metrekareden fazla bir yaşam alanından halkın yararlanması için yapılan hizmeti karşılamak, himmet buyuruyormuş gibi sunmak, halktan emekten yana olanların değil kapitalist düzenin temsilcilerinin işidir. Söze geldi mi halkçıyız dersiniz, icraata geldi mi halka sunulan hizmetlerin maliyetinden şikayetçi olursunuz. Yok öyle yağma.”