Kategoriler
YEREL HABERLER

Bakan Ersoy, tarihi su kemerlerini inceledi

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’nın Serik ilçesindeki antik tarihi yapıları inceledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’nın Serik ilçesindeki tarihi yerleri gezdi. Antik Silyon Kenti’nde, Pamukkale Üniversitesi’nden bilim insanlarının yürüttüğü arkeolojik çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Ersoy’a, Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu ve Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan eşlik etti.

Aspendos Antik Tiyatronu’nun arkasındaki tarihi su kemerlerini de inceleyen Ersoy, kendisine ikram edilen nar suyunu içti. Bakan Ersoy daha sonra konakladığı otele gitti.

Kategoriler
EĞİTİM

Eğitim’de ‘DEVRİM’ yaşıyoruz

Hatırlayın 1980 ve öncesini, yakın zaman’da diyebileceğimiz 1990 ‘Y’ kuşağını ve o dönem aldığımız eğitim kalitesini… Vakit 2019 – 20′ ye doğru. Arada dağlar kadar fark var değil mi?

Hatırlayın 1980 ve öncesini, yakın zaman’da diyebileceğimiz 1990 ‘Y’ kuşağını ve o dönem aldığımız eğitim kalitesini… Vakit 2019 – 20′ ye doğru. Arada dağlar kadar fark var değil mi?

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye politikasında ilk sırada eğitim gelmektedir. Türkiye’nin ekonomisi kadar önemli olan eğitim şu an resmen Devrim niteliğini taşımaktadır. Eğitim olmaz ise Ekonomiyi kim yönetebilir? Komedyen, oyuncu, Cem Yılmaz’ın reklam filmi repliğinde dediği gibi ‘Eğitim Şart’…

Yine ritüellere girmiş bir söz vardır; ‘Çocuklarımız geleceğimizdir’ diye… Eğitim ilk önce nasıl ailede başlar ise anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise de de devam ederek hayat statümüzle kaderimizi belirlemektedir…

Çocuklarımız eğitime başladığı zaman ilköğretim öğretmeni çocuğun kişi, davranış ve ders notları için elbette çok önemlidir ve maalesef bazen bazı öğretmenlerin çocuklara karşı kötü örnek ve davranışlarına haberlerde şahit oluyoruz…

Her meslekte çürük elmanın çıkması gibi…

‘Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.’ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

Teknoloji çağının ülkemizde had safhalarda ilerlemesiyle birlikte eğitim’de de müthiş çağ atlamış bulunuyoruz. Tüm Devlet okullarında led ışıklar, tablet, bilgisayar, projeksiyon aleti, akıllı tahtalar ve daha ötesine şahit olabiliriz. Çocuklarımızın ders kitaplarının lise çağına kadar yine Devlet tarafından ücretsiz verildiğini de çok iyi biliyoruz…

Şimdi diyeceksiniz ki Devlet okulları bizden bağış talep etti, ediyordu ya da ediyor. Şu hususta bilinmelidir ki ülkemizde eğitim tamamen ücretsizdir…

Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kesin talimatı ve Milli Eğitim Bakanlığının Valiliklere gönderdiği yazısı; ‘Okullarda bağış toplanmayacak, istenmeyecek ve hatta teklif dahi edilmeyecektir, suçtur…’

Teklif edildiği, alındığı takdirde okul yönetimi, İl Milli Eğitim, bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim ve hatta Kaymakamlık dahi, kişiler hakkında soruşturma başlatılacağı, ağır cezalara çarptırılacağı’ yer almaktadır…

Velilerimiz bu hususta artık hassas, bilinçli davranmaktadır. Bu tür olaylar yaşandığı taktirde veliler ‘CİMER’ VE ‘ALO CİMER HATTI’ 160 ‘ a ihbar, şikayet etmektedir…

Milli Eğitim Bakanlığı ise konu hakkında derhal müfettiş gönderip soruşturma açmaktadır, asla atfetmemektedir…

Aynı zamanda veli konuyu Adalet Bakanlığınca yerel mahkemelere de taşıyabilir…

Evet!

Eğitim’de ‘DEVRİM’ yaşıyoruz…

Kalın sağlıcakla.

BHA

Kategoriler
3. SAYFA

Yer Antalya! Yine kadın şiddeti…

Kadına şiddet haberleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor…

Kadına şiddet haberleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu kez Antalya’nın Muratpaşa İlçesinde, kalabalığın önünde genç bir kadın iki erkek tarafından darp edildi.

Olay akşam 20:00 saatleri arasında Antalya’nın Muratpaşa İlçesi, Kazım Özalp Caddesi üzerinde meydana geldi. Almanya’da yaşayan ve tatil için Antalya’ya gelen D.T (33), Alman vatandaşı iki erkek şahıs tarafından bir AVM’nin önünde ve onlarca kalabalıkların arasında darp etti.

ŞİDDET MAĞDURU KADIN D.T

GÜVEN TİM’LERİ OLAYA MÜDAHALE ETTİ

(33) yaşlarında D.T isimli genç bir kadın iki erkek tarafından bir AVM’nin giriş kapısı önünde darp edildi. Olay yerinde sivil olarak görev alan Antalya İl Emninet Müdürlüğüne bağlı ‘Güven Tim’leri hemen müdahale ederek iki saldırgan şahsı etkisiz hale getirdi.

BHA

Bölge Haber Ajansı

Kategoriler
LEZZET DURAĞI

Hurma Balık evi hizmetinizde!

Antalya’da lezzet durağınız artık Hurma Balık Evi olacak…

Hurma Balık Evi, Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde Liman Mahallesi, Boğaçay Caddesi üzerinde hizmet vermeye başladı.

Fasıl müzik eşliğinde balık keyfi

Zengin balık çeşitleri ve menüsü ile damak tadınıza hitap edecek Hurma Balık Evi’nde fasıl müzik eşiliğinde sevdiklerinizle birlikte unutulmayacak vakit geçireceksiniz.

Konyaaltı’nın en güzel yerinde

Antalya, Konyaaltı, Liman Mahallesi, Boğaçayı Caddesi, Ender Apartmanı NO: 44/B, Karataş ekmek fırını yanında hizmet vermeye başlayan Hurma Balık Evi nezih ortamı ve deniz kokan havası ile müşterilerini ağırlamayı bekliyor.

HURMA BALIK EVİ

Hurma Balık Evi işletmecisi Mustafa Soysal Bölge Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada; ”En taze günlük balık ve meze çeşitleri, alkollü, alkolsüz tüm içeceklerin yer aldığı bu güzel eşsiz mekanımıza tüm halkımızı davet ediyoruz, yakında canlı fasıl ve Türk Sanat Müziği eşliğinde konuklarımıza güzel geceler yaşatacağız” dedi.

Rezervasyon yaptırmak için

ZAFER ŞAHİN: 0532 158 57 43 – 0555 048 08 07

MUSTAFA SOYSAL: 0545 207 86 760555 048 08 07

BHA

Kategoriler
VIDEO GALERİ

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Kategoriler
YEREL HABERLER

Denizli ve Antalya’da deprem…

Denizli ve Antalya’da bugün saat 14:25 civarında deprem oldu.

Bölge Haber Ajansı (BHA)’nın aldığı bilgiye göre Denizli’de 6.5 şiddetinde, Antalya’da 5.2 şiddetinde deprem meydana geldi.

Meydana gelen depremde can kaybı bulunmazken Denizli’nin İlçelerinde bazı binaların yıkıldığı, yaralıların bulunduğu ve Antalya’nın İlçelerinde ise küçük çaplı hasarlar meydana geldiği öğrenildi.

BHA

Bölge Haber Ajansı
Kategoriler
MAGAZİN

Aleyna Tilki hayranlarını coşturdu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bu sene 23’üncüsü düzenlenen Barış Suyu Festivali’nde sahne alan Aleyna Tilki, “Eskiden bir tane şarkım vardı. O şarkıyla konser veriyordum. Şimdi biraz arttı” dedi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bu sene 23’üncüsü düzenlenen Barış Suyu Festivali’nde sahne alan Aleyna Tilki, “Eskiden bir tane şarkım vardı. O şarkıyla konser veriyordum. Şimdi biraz arttı” dedi.

Manavgat’ta düzenlenen Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali’nde gündüz sürat tekneleri ve su jetlerinden oluşan deniz araçlarının katılımıyla kortej düzenlendi. Renkli görüntülerin oluştuğu kortejde, su jetleri ırmakta gösteriler yaptı.

Akşam düzenlenen festival kortejinin ardından ise Atatürk Kültür Merkezi önünde Cem Belevi ve Aleyna Tilki konser verdi.

Aleyna Tilki

Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Cem Belevi, izleyicilere coşkulu anlar yaşattı. Belevi, hasta olmasına rağmen Manavgat’a gelmekten ve kalabalık topluluğa konser vermekten mutlu olduğunu söyledi. Cem Belevi’ye İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, plaket ve çiçek takdim etti.

Daha sonra ise Aleyna Tilki sahne aldı. Sahnenin yanına kadar minibüs ile gelen Aleyna Tilki, dinleyicilerine, “Bizim playlist biraz karışık. Her şeyden biraz var. Benim şarkılardan hemen devam etmeyelim. Zaten kaç tane şarkım var ki diyormuşum. Eskiden bir tane şarkım vardı. O şarkıyla konser veriyordum. Şimdi biraz arttı” dedi.


Cem Belevi

Şarkılarıyla kalabalığı coşturan Aleyna Tilki’ye de Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, plaket ve çiçek verdi. Aleyna Tilki, konser bitiminde sahnenin yanındaki minibüsüne binip, alandan ayrıldı.

Festival kapsamında bugün Gökçe ve Edis, yarın da Zakkum ve Ebru Gündeş hayranlarıyla buluşacak.

Kategoriler
YEREL HABERLER

Biz garibanın parasını kesmedik!

Türel, “Konyaaltı’nda kamu zarara uğratıldı” diyen Böcek’e Konyaaltı Kent Meydanı’nın yıllık gelir belgesiyle karşılık verdi.

Türel, sosyal medya hesabında ‘Yalan Rüzgarı 2’ başlığıyla yaptığı açıklamada Böcek’e, “Siz Konyaaltı Kent Meydanı’ndan yıllık sadece 82 bin TL gelir elde ederken, bizim sahil projemizden sağlanan gelir yıllık 11 milyon TL. Varsa bir hukuksuzluk gereğini yapın” dedi.

‘İhale canlı yayında yapıldı’


Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in görevdeki ilk 100 günü değerlendirdiği toplantıdaki eleştirilerine, sosyal medya hesaplarından bugünde yanıt verdi. ‘Yalan rüzgarı 2’ başlığıyla açıklama yapan Menderes Türel, Böcek’in Konyaaltı Sahil Projesi’ne ilişkin eleştirilerine, Konyaaltı Kent Meydanı’ndan elde edilen gelirin belgesiyle karşılık verdi. Türel, “Konyaaltı yalanlarına devam ediyorsunuz. Ucuza ihale edildiğini söylüyorsunuz. Bir kere daha söylüyorum. İhale canlı yayında kameralar önünde şeffaf bir şekilde tüm kesimlere duyurularak yapıldı. Ucuza gittiğini söylüyorsunuz. Ama sizin ihale ettiğiniz denize sıfır Konyaaltı Kent Meydanı’ndan elde edilen gelire hiç değinmiyorsunuz” dedi.

Kent Meydanı geliri 82 bin TL


Konyaaltı Belediyesi’nin verdiği resmi yazıda 2018 yılında elde edilen toplam gelirin KDV dahil 82 bin lira civarında olduğunu vurgulayan ve söz konusu belgeyi sosyal medya hesabında yayınlayan Türel şunları söyledi: “Evet yazıyla yazıyorum, sadece seksenikibin lira. Bizim Konyaaltı’nda yaptığımız 1 milyon 100 bin metrekarelik proje alanındaki ticari işletmelere ait alan toplam 8 bin metrekare. Peki Konyaaltı’nda sizin ihale ettiğiniz projede toplam ne kadarlık ticari alan var açıklayın. Açıklayın ki, ticari alanlardan elde edilen gelirin Büyükşehir’in yaptığı ihalede sizin Konyaaltı’nda yaptığınız ihaleye göre misli misli fazla olduğu ortaya çıksın. Büyükşehir 8 bin metrekarelik ticari alandan KDV dahil bir yılda 11 milyon lira civarında gelir sağlıyor. Siz 2-3 bin metrekarelik ticari alandan sadece 82 bin lira gelir elde ediyorsunuz sonra da konuşuyorsunuz.”

‘Davul da sizde tokmak da’ 


 “Ayrıca tamamen halkın kullanımına açık 1 milyon metrekare üzerindeki bir yeşil alana, yaşam alanına yapılan altyapı, bisiklet yolları, ağaçlandırma, peyzaj, çocuk oyun parkları, kaykay pistleri, basketbol, tenis sahaları gibi dünyanın en güzel sahil projesine yapılan yatırım bedelini fazlaymış gibi dilinize dolayıp bunları halka çok gördüğünüzü açığa çıkartmayın. Varsa bir hukuksuzluk gereğini yapın hesabını verelim. Her zaman söylüyoruz. Abdestimizden şüphemiz yok. Allah’tan başka kimseden korkumuz hiç yok. Konuşmayın gereğini yapın. Davul da tokmak da sizde. Gereğini yapın ki yanlış yapan kim varsa yanına kar kalmasın. Zira ömrümüz boyunca yanlışın yanında durmadık. Haklıyı doğruyu savunduk. Antalya’yı rant çetelerine teslim etmedik. Yetim hakkını koruyacağız deyip sizin yaptığınız gibi evinde belediyenin ayda 100-150 lira yardımına ihtiyacı olan garibanın yardımını kesmedik.”

‘Söze geldi mi halkçısınız’


“Konyaaltı sahilindeki halkın kullanımına açık alanlarda yapılan temizlik, park bahçe bakımı, yeşil alanların korunmasına yönelik maliyetler size ağır geliyorsa bu oraları gece gündüz kullanan vatandaşlarımıza yaptığınız en büyük terbiyesizliktir. Bizim yaptıklarımızı koruyun yeter diyorduk. Ama görüyoruz ki halk için yaptıklarımızı korumak size ağır geliyor. Ancak kapitalist düzenin temsilcileri halka açık yaşam alanlarına ticari gözle bakar. 8 bin metrekareden elde edilen ticari gelirle 1 milyon metrekareden fazla bir yaşam alanından halkın yararlanması için yapılan hizmeti karşılamak, himmet buyuruyormuş gibi sunmak, halktan emekten yana olanların değil kapitalist düzenin temsilcilerinin işidir. Söze geldi mi halkçıyız dersiniz, icraata geldi mi halka sunulan hizmetlerin maliyetinden şikayetçi olursunuz. Yok öyle yağma.”

Kategoriler
YEREL HABERLER

Antalya İl Emniyet Müdürü Ulucan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı Yayınladı

Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Anayasanın, kanunların ve evrensel hukuk normlarının belirlediği ölçüler içerisinde; kişisel hak ve özgürlüklerle, millî menfaatleri temel alarak, basın etik ilkeleri çerçevesinde; özgürlük, tarafsızlık, ve objektiflikten taviz vermeden çalışmalarını yürüten bir basının varlığı demokratik toplumların en önemli güvencelerinden birisidir.

Türk basını; tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir. Nitekim yakın tarihte bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016’da meydana gelen hain darbe girişimi sırasında milli bir duruş sergileyen, halkın ve demokratik toplum  düzeninin, halkın iradesinin yanında duran Türk Basını’na tüm dünya şahit olmuştur.

Basında sansürün kaldırılışının 111. Yıldönümünde, sorumlu gazetecilik anlayışıyla görevlerini en güzel şekilde yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’’ nı kutlar, görevlerinde başarılar diler,

Sevgi ve selamlarımı sunarım.

Mehmet Murat ULUCAN

Antalya Emniyet Müdürü

BHA

Bölge Haber Ajansı
Kategoriler
EDİTÖR

LÖSEV’den örnek davranış

Kurban Bayramı yaklaşırken LÖSEV, kayıtlı hastalarına destekler ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kurban Bayramı yaklaşırken LÖSEV, kayıtlı hastalarına destekler ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz! Bu sebeple iyi kalite protein kaynağı olan kırmızı et, yıl boyunca tüm Türkiye’de, düzenli olarak hasta ve ailelerine iletiliyor. Kurban Döneminde yapılan bağışlar sayesinde lösemi ve kanser hastası aileler tüm yıl boyunca et ve et ürünleri desteği yardımlarına ulaşabiliyor.

LÖSEV’in Kurban Bayramına Kadar Hedefi Tüm Türkiye’de 30 Bin Aileye Ulaşmak.

Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar.

Antalya, Burdur ve Isparta’da LÖSEV Ailelerine Et Ve Et ürünleri dağıtımları devam ediyor…

19 Temmuz da Antalya’da başlayan dağıtımlar Isparta, Burdur, Alanya’da devam edecek. Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde bulunan Antalya LÖSEV Şube’den yapılan dağıtımda aileler “bu hastalık sürecinde daha da yalnızlaştıkları bu zorlu ve pahalı tedavi esansında yanlarında sadece LÖSEV ve bağışçıların olduğunu, en zor zamanlarında Hızır gibi yetişen bu yardımlar için tüm bağışçılara dua ettiklerini” dile getirdiler.

BHA

Bölge Haber Ajansı